A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ÚJRAHASZNOSÍTÁS. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: ÚJRAHASZNOSÍTÁS. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. december 21., vasárnap

Karácsonyi dísz


Újabb apró ajándék készült el és már átadásra is került, ezért meg is mutatom.




A minta innen való. Barbaral Holly Berries fonalával hímeztem 40-es, dióburokkal festett vászonra. Eddig többnyire teával és kávéval öregbítettem az anyagaimat, de ősszel megszárítottam és elraktároztam egy kisebb adag dióburkot, kísérletezés céljából. Nagyon tetszik az eredmény, kellemes, mély tónusú barna színt kapott a fehér vászon, bár ezt a képek sajnos nem adják vissza teljesen. 
A konzervdobozból készült Mikulást a lányok kapták tavaly, ezek tartalmazták a Mikuláscsomagot. Ugye mennyivel aranyosabb az eldobható piros nejlonzacskóknál?

Kellemes karácsonyi készülődést kívánok!

2014. október 25., szombat

Elkészültem

Nagyszerű játékot hirdetett meg Eszter  nem is olyan régen két saját tervezésű mintájával. Miután meghosszabbította a dátumot, szinte az utolsó pillanatban nekem is sikerült elkészülnöm velük.



A varjas-tökös mintát 32-es vászonra fekete fonállal hímeztem, a királynőt 35-ös vászonra feketével, fehérrel és Barbaral Creations Skin, Gold Shades színekkel hímeztem ki. Szürke festékkel mintás vásznakat is festettem hozzájuk. Hirtelen ötlettől vezérelve a királynőt is beledobtam a festőlébe egy kicsit ázni amikor még csak a fekete hímzésen voltam túl. Nekem nagyon tetszik a végeredmény. 




A varjakból keret nélküli kép készült, a királynő pedig tűtartó könyvecskévé változott. Készítettem hozzá egy fekete szívecskés ollóőrt is az új fekete ollómnak. A háttérben megbúvó két tököt két régi eldobásra ítélt pulcsiból készítettem az újrahasznosítás jegyében.

Köszönöm a játékot Eszter!

2013. október 9., szerda

Őszi hangulatban - Autumn mood

A sok szép őszi minta közül e következő két apróságot sikerült a napokban elkövetnem: 

 In the last days I managed to finish these two autumn designes:


 A makk egy régebbi With thy Needle & Thread minta 28-as vásznon DMC fonalakkal. A kalapját egy régóta használaton kívüli ingből varrtam, a varrási hibákat pedig egy filc tölgylevéllel igyekeztem eltüntetni...

The acorn is an older design of With thy Needle & Thread, stitched with DMC flosses on 28" linen. The top is from an old shirt and the felt leaf to cover the sewing failures...

 Minta: With thy Needle & Thread Gathering acorns
Fonál: DMC 434, 844, 920, 922, 3051, 3371  
 

 A párna mintája a www.ourpioneerhomestead.blogspot.com oldalról származik (amit most nem tudok megnyitni és belinkelni...). Mivel morzsolt kukorica nem akadt a háznál, babbal töltöttem meg.
 Mindkét mintát megáztattam egy kicsit kávéban, hogy ne legyenek világítóan fehérek.

The pillow's pattern is from a lovely blog: www.ourpioneerhomestead.blogspot.com (I was unable to open it now). I filled it with bean because usually I don't have corn at home. 

 Fonál: DMC 310, 434, 3852




 

2013. május 17., péntek

Étvágygerjesztő


Először is egy gyors kép az új kedvenc sütinkről. Már kétszer is elkészítettem egy héten belül, de olyan gyorsan nekiestünk, hogy nem sikerült időben szép képet csinálni róla. Ő amúgy egy citromkrémes torta, igazi édes felfrissülés a nyári napokra. Ja és nem kell vele sokat pepecselni.


És a recept:

A tészta: 
300 g liszt, 150 g hideg vaj, csipet só, 1 db tojás, 1,5 ek. cukor. Mindezt jól összedolgozni és 1 órán át hűtőben pihentetni. Majd tortaformába kinyújtani, megint pihentetni fél órát, de a fagyasztóban. Ezután 170-180 fokon 25-30 percig készre sütni.
A krémhez 2 citrom reszelt héja és kifacsart leve, 2 db tojás és még 3 tojás sárgája, 65-70 g cukor szükségeltetik. A hozzávalókat állandó kevergetés mellett összeforralni, majd még 80 g vajjal krémesre keverni. Ha kissé kihűlt a tészta, a krémet rákenni.
A maradék 3 tojásfehérjéből csipet sóval kemény habot verni, 140 g cukrot fokozatosan hozzáadni. A habot nyomózsákba (lecsípett csücskű zacskó) tenni és habcsókokat készíteni a krém tetejére. A sütő grill fokozatán 200 fokon pár perc alatt megpirítani a tetejét.

Jó étvágyat!

A kulináris élvezetek után pár kép az új szerzeményekről:


 A múlt héten érkeztek meg a megrendelt Barbaral fonalak. Gyönyörűségesek és persze nem tudtam ellenállni nekik, máris belekezdtem egy apró munkába csakhogy kipróbálhassam, milyen velük dolgozni és hogy mutatnak. Legközelebb meg is mutatom az eredményt.

Aztán a szerencse úgy hozta, hogy sikerült eljutnom egy régóta áhított üzletbe és ezeket a csodálatos anyagokat válogattam össze. (Úgy tűnik, a rózsaszín korszakomat élem - legalábbis az összeválogatott textíliák ezt mutatják.)


Végül egy apróság. Palkónál láttam az újrahasznosításra egy igazán eredeti ötletet, amiről eszembe jutott az én sniccer tartóm. 






 Persze nem olyan eredeti ötlet, de így legalább minden alkalommal örömmel nézek erre a konzervdobozra.

Mindenki jól lakott?


2013. április 19., péntek

Kis kerek doboz

Szeretem a dobozokat és kosarakat. Úgy döntöttem, én is megpróbálkozom egy saját magam által textillel bevont dobozzal. Először csak egy kicsivel. Fogtam egy papírhengert (öntapadós fólia tartóhengere volt korábban, az került szétfűrészelésre) valamint egy tésztás dobozt (ebből vágtam ki a köröket) és bevontam a kedvenc pöttyös anyagaimmal. Éljen az újrahasznosítás! Az aranyos kis mintát rengeteg helyen láttam már, sokan kihímezték előttem. A farkasfogat pedig teával festettem meg. Remek mulatság volt elmókolni vele, biztos nem ez volt az utolsó saját készítésű doboz. 















Mire térültem-fordultam, a lánykáim már "be is lakták" a dobozt.