A következő címkéjű bejegyzések mutatása: RECEPT. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: RECEPT. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. szeptember 6., szombat

Iskolakezdés

Nem is oly rég még ilyen gondtalanul töltöttük a nyár utolsó napjait a horvát tengerparton: 

 
Hazatérve aztán nagy izgalommal és lázas készülődéssel vártuk az első napot!
 
Úgyhogy nem volt érkezésem rá, hogy megmutassam, hol is tartok a folyamatban lévő Blackbird Designs munkámmal.






Az első képen látható pudingos keksz receptjével pedig régóta adós vagyok kedves barátnőmnek. Persze mindenkinek ajánlom, aki gyorsan elkészíthető omlós kekszre vágyik. Íme:

250 g puha vaj,
250 g liszt,
80 g porcukor,
löttyintésnyi vaníliaaroma,
2 csomag étcsokis pudingpor (vagy bármilyen más, de nekünk ez jött be a legjobban).

A lányok szokták összegyúrni és kis golyókat készíteni a tésztából. Végül villával nyomunk rá mintát. 200 fokon 10-12 percig sül.
Jó étvágyat hozzá!

Kellemes hétvégét kívánok!

 

2013. május 17., péntek

Étvágygerjesztő


Először is egy gyors kép az új kedvenc sütinkről. Már kétszer is elkészítettem egy héten belül, de olyan gyorsan nekiestünk, hogy nem sikerült időben szép képet csinálni róla. Ő amúgy egy citromkrémes torta, igazi édes felfrissülés a nyári napokra. Ja és nem kell vele sokat pepecselni.


És a recept:

A tészta: 
300 g liszt, 150 g hideg vaj, csipet só, 1 db tojás, 1,5 ek. cukor. Mindezt jól összedolgozni és 1 órán át hűtőben pihentetni. Majd tortaformába kinyújtani, megint pihentetni fél órát, de a fagyasztóban. Ezután 170-180 fokon 25-30 percig készre sütni.
A krémhez 2 citrom reszelt héja és kifacsart leve, 2 db tojás és még 3 tojás sárgája, 65-70 g cukor szükségeltetik. A hozzávalókat állandó kevergetés mellett összeforralni, majd még 80 g vajjal krémesre keverni. Ha kissé kihűlt a tészta, a krémet rákenni.
A maradék 3 tojásfehérjéből csipet sóval kemény habot verni, 140 g cukrot fokozatosan hozzáadni. A habot nyomózsákba (lecsípett csücskű zacskó) tenni és habcsókokat készíteni a krém tetejére. A sütő grill fokozatán 200 fokon pár perc alatt megpirítani a tetejét.

Jó étvágyat!

A kulináris élvezetek után pár kép az új szerzeményekről:


 A múlt héten érkeztek meg a megrendelt Barbaral fonalak. Gyönyörűségesek és persze nem tudtam ellenállni nekik, máris belekezdtem egy apró munkába csakhogy kipróbálhassam, milyen velük dolgozni és hogy mutatnak. Legközelebb meg is mutatom az eredményt.

Aztán a szerencse úgy hozta, hogy sikerült eljutnom egy régóta áhított üzletbe és ezeket a csodálatos anyagokat válogattam össze. (Úgy tűnik, a rózsaszín korszakomat élem - legalábbis az összeválogatott textíliák ezt mutatják.)


Végül egy apróság. Palkónál láttam az újrahasznosításra egy igazán eredeti ötletet, amiről eszembe jutott az én sniccer tartóm. 






 Persze nem olyan eredeti ötlet, de így legalább minden alkalommal örömmel nézek erre a konzervdobozra.

Mindenki jól lakott?