A következő címkéjű bejegyzések mutatása: TÁSKA. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: TÁSKA. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. december 29., kedd


Ajándékok

Célba értek, úgyhogy megmutathatom őket.
A doboz mintáját itt találtam. 40-es, teával festett vászonra hímeztem Barbaral fonalakkal és csak egy kis piros farkasfoggal díszítettem.  Piros anyaggal és némi csipkével béleltem.






Pöttöm maradék anyagra került ez a pici minta, a kedvenc pöttyös anyagommal kiegészítve, szalaggal, farkasfoggal, piros hópihe gombbal és apró piros csengettyűkkel felcicomázva.





Valami tejesen más formának indult a fehér angyalkás pici minta, de egyszer csak szívvé alakult a kezeim között. Akkor aztán előkaptam az egyik natúr fa alapot és fehér farkasfoggal övezve ráragasztottam.
 

2014. február 18., kedd

 Újra itt!

Régen jelentkeztem már, igen sok dolog akadt az év elején, így nagyon kevés időm maradt hímezgetni. Tervem azért rengeteg, majd meglátjuk, mit sikerül kiviteleznem. Palkó-lapon indult egy csuda szép SAL, amiről semmiképp sem akartam lemaradni. Az első két részlettel elkészültem, természetesen kávéval festett 40-es vászonra készül a mű szürkés árnyalatú Barbaral  fonalakkal.


A másik nagy lélegzetvételű munka egy BBD minta (Mystery bonus), amit Barbara oldalán láttam meg először, és naná hogy szerelem volt első látásra! Természetesen nagyrészt az ő fonalaival tervezem kihímezni, egyelőre eddig jutottam...



Még Karácsonyra készült egy-két ajándék, amit nem mutattam - sajnos a nagy kapkodásban nem sikerült jó fényképet csinálni, pedig Maja mintájából helyes kis szütyő kerekedett. Köszi a mintát Maja!



Ez pedig egy csupa csipkedoboz akar lenni, amit az unokahúgnak készítettem.


Köszönöm, hogy bekukkantottál!

2013. december 25., szerda

Boldog Karácsonyt! - Merry Christmas! 


Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!
 Belinda adventi játékának utolsó fordulóján került kisorsolásra ez a LHN mintával díszített karácsonyi szütyőm. Sajnos csak Karácsony után tudom már postázni, de remélem így is tetszeni fog a nyertesnek.

Minta: Little House Needlework

2013. november 12., kedd

Ever Blessed SAL - finished

Elkészültem az utolsó őszi hímzésemmel, Beth gyönyörű mintájával, mely az Ever Blessed címet viseli. Kávéval (már megint) festett 40-es vászonra hímeztem Barbaral és Chasin' Colors fonalakkal. Első pillanatban eldöntöttem, hogy egy kis szütyőt készítek belőle, szép narancsos árnyalatút. Na ilyen anyagot már nem kaptam, de szerintem így sem rossz a végeredmény, bár kicsit halvány lett (de nem annyira, mit amennyire a képeken tűnik). Bélésnek fehér flanelt választottam amit szintén megfestettem egy kicsit, ezután két filc tölgylevéllel díszítettem a legújabb szütyőmet.
Most már jöhetnek a karácsonyi projektek!

I finished my last autumn stitching: Beth's wonderful Ever Blessed design. I stitched on coffee dyed 40" linen with Barbaral and Chasin' Colors threads. I sewed a little bag - I love them so much! It is a bit pale (but not as pale as the photos show), but I couldn't find the right shade of linen in the whole town. Then I sewed two oak leafs on it to smarten a bit.  




Fonál: BarbaralCinnamon Dark, Double Coffee, Pewter Grey, Squirrel
Chasin' Colors  Cashew, Marmalade

Köszönöm a mintát, Beth!
Thank you for the pattern Beth!

2013. október 22., kedd

Tornazsák - Gym bag

Régóta halogatott munkával készültem el de, sajna a varrógépem és én nem vagyunk nagy barátságban egymással. Végül is kész lettem a cicás tornazsákkal, amit Lilinek ígérgettem már egy ideje. (Jaj de rossz anya vagyok!) A mintát még tavaly töltöttem le a Pinterestről, Nina Dark chocolat fonalával hímeztem 30-as lenre. Remélem tetszeni fog neki, bár még nem merem megmutatni, mert először Rózinak is kell készítenem egy táskát - lehetőleg nyuszisat -, hogy ne legyen belőle sértődés. Már csak így megy ez testvérek között...

Finally I finished Lili's bag with the the pattern she had choosen. Me and my sewing machine are not in a big friendship, so I held over it for a while. (I am a very very bad mother!) The pattern is from the Pinterest, stitched on 30" linen with Nina's Dark chocolat. I hope she will like it, but I don't show the bag to Lili as long as I don't create an another one (with bunny on it) to Rozi, as well. You know how it is with sisters...  



2013. augusztus 26., hétfő

Sewing pouch

Régóta szeretnék magamnak egy varrós szütyőt, amit bármikor előkaphatok az aktuális munkámmal, már ha éppen akad egy kis idő az öltögetésre. Keresgéltem is a tökéletes mintát hozzá, de rájöttem, hogy túl sok a tökéletes minta. Tehát miért is ragadnék le egyetlen szütyőnél? Jellemzően úgysem egyetlen hímzésen dolgozom egyszerre  (ugye ismerős?) - akár mindegyikhez készíthetnék egy-egy szütyőt. Persze szépen lassan. Ráadásul talán nagyobb rendet tudnék tartani a dolgaim között. Legalábbis ezzel áltatom magam. 
Íme az Első: Stacy Nash Sewing pouch mintáját viseli magán, teával festett 36-os vásznon, Esztertől elirigyelt cérna gombokkal.

I  wanted a sewing pouch for a long time, which I could pull out whit my stitching. If I have the possibility to stitch. I was looking for just the perfect pattern until I realised, that there are too mutch perefect patterns. Then I decided to sew not only one pouch...
Here is the first one with the pattern from Stacy Nash, dyed with tea on 36 count linen. I have seen first these buttons by Eszter.






Minta: Stacy Nash Sewing Pouch


2013. április 24., szerda

Visszatekintő

Hosszú fárasztó hétvégén vagyunk túl, végeláthatatlan pakolászással, de kincsre is leltem közben: 



A gyönyörű kalocsai terítőket anyósom hímezte, csodaszép munkák. A fonalak hasznosítására egyből születtek ötleteim, de még a folyamatban lévő munkákkal sem haladok nagyon. Pedig jelentkeztem Mankánál a pávás mintakendő SAL-ra is és igen nehéz megállni, hogy ne fogjak bele azonnal. 

Így hát a korábbi munkáimból mutatok be párat. A következő szütyők Kata barátnőm gyermekeinek készültek.











Az első két minta különböző magazinokból való, a harmadikat Lulinál találtam.