A következő címkéjű bejegyzések mutatása: SZÍV. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: SZÍV. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. december 29., kedd


Ajándékok

Célba értek, úgyhogy megmutathatom őket.
A doboz mintáját itt találtam. 40-es, teával festett vászonra hímeztem Barbaral fonalakkal és csak egy kis piros farkasfoggal díszítettem.  Piros anyaggal és némi csipkével béleltem.






Pöttöm maradék anyagra került ez a pici minta, a kedvenc pöttyös anyagommal kiegészítve, szalaggal, farkasfoggal, piros hópihe gombbal és apró piros csengettyűkkel felcicomázva.





Valami tejesen más formának indult a fehér angyalkás pici minta, de egyszer csak szívvé alakult a kezeim között. Akkor aztán előkaptam az egyik natúr fa alapot és fehér farkasfoggal övezve ráragasztottam.
 

2014. december 18., csütörtök

Apróságok...
  
... készültek mostanság ajándékba, pici kis mintákkal, de szívből, szeretettel. Sajnos csak mobillal tudtam őket lefényképezni, úgyhogy elnézést kérek a gyatra minőségű képekért.








Kellemes hétvégét és készülődést kívánok!

2014. december 11., csütörtök

Készülődés
 
Belevetettük magunkat a díszítésbe, alkotásba, ajándékkészítésbe.
Adventi koszorúval az idén sem bajlódtam, a lányok úgyis hamar "átszabnák", ehelyett Rózival befőttesüvegekből és csipkékből készítettünk adventi mécseseket.
 

 


És hajtogattunk sok szép hópihét na meg jégvirágot, amiket a Pinteresten találtunk.
 
 


Modesztánál gyönyörű mintájú textilszíveket láttam, amik nyomban eszembe juttatták azt a darabka szívecskés anyagot, amit évekkel ezelőtt kaptam barátnőmtől és akkor hasonló terveim voltak vele. Csak valahogy elmaradt és réges-rég el is felejtkeztem róla. Egyik este előkotortam az anyagot és kis díszeket férceltem-tömtem belőlük. Jelenleg még az étkezőszekrény fogantyúit díszítik.



 
Jópár kisebb hímzés is türelmesen várakozik a végső formába öntésre, remélem legközelebb már azokat is meg tudom mutatni.

Kellemes hétvégét kívánok!

2013. június 24., hétfő

Szívesen

Amikor utoljára Kata barátnőméknél vendégeskedtünk, akkor vittem ajándékba ezt a képecskét. Nagyon sokáig készült, még az indulás előtt is alakítottam rajta valamit, így nem volt időm fényképezni. Kata viszont sokkal szebb képeket készített róla. A minta Renate blogjáról való.


 



2013. május 25., szombat


Szívmelengető

Amíg várjuk a nyár visszatértét, ezzel a kedves virágos szívvel bíbelődtem, melyet még tavaly nyáron hímeztem ki. A mintát Lulinál találtam és egyből beleszerettem, azonnal elkészítettem és utána majdnem egy egész évig lapult a mappámban. Aztán a héten festettem némi vásznat és csipkét kávéval és ezzel össze is állt az új ajtódíszünk.
Egyébként nagyon érdekes olvasmányt találtam a neten a természetes anyagokkal való festésről itt.