Az első tavaszim
Állandó késésben vagyok mostanában: mire kihímzek egy mintát, aztán megalkotom épp amivé álmodtam, már rég elmúlt az alkalom, amire készítettem. És akkor még meg sem említettem a fényképezést és bejegyzés közzétételét... Így jártam a húsvéti alkotásokkal, aztán a tavasziak többségével is. Rákattantan a tulipános mintákra, ki is hímeztem párat, azzal nincs is gond. De a befejezésük várat magára, virágzó tulipánt pedig már csak elvétve találni.
Így hát gyorsan erőt vettem magamon, és az egyetlen befejezett tavaszi párnácskámat - nem túl stílszerűen - lefényképeztem az anyák napi rózsákkal és Lili ajándékával.
40-es fehér vászonra hímeztem Barbaral Antique Rose, Innocence, Marigold, Chasin' Colors Juliet és Nina' Threads Absinth, Chocolate, Espresso fonalakkal. A csipkéket még tavaly festettem avokádó héjával. A képek sajnos nem adják vissza élethűen a színt, igazi romantikus bugyirózsaszínek (Emőkétől származik a frappáns megnevezés. Emőke mi van veled? Hiányoznak a bejegyzéseid!). A horgolt rózsaszín virág sajna nem az én kezem munkája, a tavalyi Múzeumok éjszakáján szereztem be, azóta várta sorsa beteljesedését. És hogy el ne felejtsem, a minta alkotója: Tralala.
Legyen kellemes tavaszias hetetek!