A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Kép. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Kép. Összes bejegyzés megjelenítése

2015. március 31., kedd

Jó régóta nem jelentkeztem már, pedig azért igyekszem egy kis időt szakítani a bökögetésre. A blogbejegyzéseiteket is élvezettel olvasgatom a reggeli kávém mellett, igaz csak a telefonomon. A laptop mellé már csak ritkán és fáradtan ülök le, a telefonon pedig nagyon utálok pötyögtetni. Rettenetesen feldühít, hogy minden mondatban vagy tucat melléütést követek el. (Én még nem a makiujjal és telefonnal a kézben született, villámgyors generáció képviselője vagyok). Így hát nem sokat kommenteltem mostanság.
 
Folytattam a BBD Mystery sampler-jét, már csak az utolsó rész hiányzik.




Még a nyáron kaptam Majától a következő mintát:



És még egy nagyobb BBD mintába kezdtem: 

 
Belekezdtem továbbá még néhány apróbb mintába is, hamarosan mutatom ezeket is.

Kellemes húsvéti készülődést kívánok!

2014. november 21., péntek

Babaköszöntő
 
Kolléganőm kisfia nem is olyan rég jött a világra, erre az alkalomra készítettem ezt a kis képet. A mintára Ildikónál leltem, ezer köszönet érte.


Kolléganőm kisfiút várt  - és nem is érte meglepetés -, úgyhogy a batyuhoz hasonló kék kockás anyaggal és masnival egészítettem ki a képet. Egy elfekvő arany keretet festettem át babakékre (Tesco gyártmány és a nagy sietségben még a papírja is ott maradt a maci előtt). Sajnos a fényképezőgép beállítására sem maradt túl sok időm, így a végeredményt csak sejteni lehet. (Így jár az, aki azt gondolja, hogy elég majd reggel öt perccel korábban felkelnie és akkor nagyszerű fényképeket készít csak úgy hirtelen :)


Kellemes hétvégét kívánok Nektek!

2014. október 25., szombat

Elkészültem

Nagyszerű játékot hirdetett meg Eszter  nem is olyan régen két saját tervezésű mintájával. Miután meghosszabbította a dátumot, szinte az utolsó pillanatban nekem is sikerült elkészülnöm velük.



A varjas-tökös mintát 32-es vászonra fekete fonállal hímeztem, a királynőt 35-ös vászonra feketével, fehérrel és Barbaral Creations Skin, Gold Shades színekkel hímeztem ki. Szürke festékkel mintás vásznakat is festettem hozzájuk. Hirtelen ötlettől vezérelve a királynőt is beledobtam a festőlébe egy kicsit ázni amikor még csak a fekete hímzésen voltam túl. Nekem nagyon tetszik a végeredmény. 




A varjakból keret nélküli kép készült, a királynő pedig tűtartó könyvecskévé változott. Készítettem hozzá egy fekete szívecskés ollóőrt is az új fekete ollómnak. A háttérben megbúvó két tököt két régi eldobásra ítélt pulcsiból készítettem az újrahasznosítás jegyében.

Köszönöm a játékot Eszter!

2014. szeptember 6., szombat

Iskolakezdés

Nem is oly rég még ilyen gondtalanul töltöttük a nyár utolsó napjait a horvát tengerparton: 

 
Hazatérve aztán nagy izgalommal és lázas készülődéssel vártuk az első napot!
 
Úgyhogy nem volt érkezésem rá, hogy megmutassam, hol is tartok a folyamatban lévő Blackbird Designs munkámmal.






Az első képen látható pudingos keksz receptjével pedig régóta adós vagyok kedves barátnőmnek. Persze mindenkinek ajánlom, aki gyorsan elkészíthető omlós kekszre vágyik. Íme:

250 g puha vaj,
250 g liszt,
80 g porcukor,
löttyintésnyi vaníliaaroma,
2 csomag étcsokis pudingpor (vagy bármilyen más, de nekünk ez jött be a legjobban).

A lányok szokták összegyúrni és kis golyókat készíteni a tésztából. Végül villával nyomunk rá mintát. 200 fokon 10-12 percig sül.
Jó étvágyat hozzá!

Kellemes hétvégét kívánok!

 

2014. július 29., kedd

Forget Me Not
 
... a címe ennek a kedves mintának, amit Eszter tervezett. Már rég kinéztem magamnak, és nagy élvezettel hímezgettem. 35-ös vászonra készítettem - mivel momentán kifogytam a 40-esekből. Hátlapnak régi maradék anyagot választottam, némi csipkével díszítettem. A keret régóta várakozott a szekrény tetején, de persze egy kicsit átfestettem-csiszoltam, hogy passzoljon a kép hangulatához.







Fonál: Barbaral - Cottage Blue, Oak Bark, Shamerock, Silverstone.

2014. június 24., kedd

Maja's Garden


Majától kaptam ezt a hamisítatlanul nyári hangulatot idéző mintát. Bár még nem sikerült végső formába önteni, azért megmutatom. (Persze mostanában nincs túl sok időm és energiám a kreativitásom kibontakoztatására, így könnyen megeshet, hogy még sokáig kell várakoznia ebben a formában.)



Anyag: 40-es kávéval festett vászon
Fonál: Barbaral - Hare, Marigold, Oak Bark, Raspberry Wine, Sloe Berries, Vintage Bloom, Chasin' Colors - Mango, Olil Tree,  DMC - White, Nina's Threads - Coral

Köszönöm a mintát Maja!

Kellemes hetet és alkotást kívánok Nektek!

2014. június 1., vasárnap

Hagyományörző SAL 4.-6. - Traditional Sampler part 4-6.

Itt tartok most, igyekezve behozni a lemaradásomat:




Köszönöm a mintát Ildikó!

Kellemes hetet kívánok Nektek!

2014. május 13., kedd

Mystery Bonus Sampler II.

Jelentem, kész a második rész és jól állok a harmadikkal is. Itt tartok most:
 



Szép hetet kívánok mindenkinek!

2014. március 27., csütörtök

To love and be loved

Barbarától nyertem ezt a bájos mintát és még azon nyomban bele is fogtam a hímzésbe az általa festett Rouge fonállal, egy darabka kávéval jól megöregbített 40-es vásznon. 
A keret egyszerű IKEÁ-s, csupán kicsit hozzáöregítettem a képhez.

I won this beautiful design from Barbara and I started stitching  immediately with her hand-dyed thread, called Rouge. The frame is from the IKEA, I aged it only a bit.




Köszönöm a mintát Barbi!

2013. november 4., hétfő

Bittersweet moon

Az úgy volt, hogy egy másik BBD mintához szerettem volna vásznat festeni, gondoltam kipróbálom a gesztenye héját. Csakhogy teljesen más árnyalatot kaptam, mint amire számítottam, és a kiszemelt mintához nem találtam megfelelőnek, ezért keresgélni kezdtem és meg is leltem ezt a jó kis őszi mintát. A keret már rég a szekrényben lapult, passpartou-t nem akartam, így végük két mintás szövettel és némi csipkével takartam el a vászon és a képkeret mérete közötti eltérést.

Few weeks ago I dyed some linen with horse-chestnut for a BBD design, but I got a very different color than I expected, and it didn't match to that chart. So I started to search the perfect design to the dyed linen and finally I found this lovely autumn pattern. I already had this frame, but it was much bigger than the linen, so I used some fabric and lace.



Minta: Blackbird Designs Bittersweet moon
Fonál: Nina Nougat, Clementine, Teal, Old Jeans
Barbaral Creations Marigold, Cinnamon Dark, Double Coffee
Chasin' Colors Mango, Forest, Marmalade, Cashew, Jamie Brown 

2013. augusztus 16., péntek

Roses bloom

Köszönöm a kedves hozzászólásokat, de be kell valljam, hogy a legnagyszerűbb megerősítés a nagylányomtól jött: egyrészt mióta elkészült a könyvborító, állandóan ezzel a könyvvel alszik. Másrészt ezt a borítót alapul véve készített egy saját könyvet. Ő maga álmodta meg azután pedig varrta-ragasztotta, rajzolta és csipkézte ki.

Thank you all your lovely comments, but tell the truth, the best confirmation I have received has come from my daughter. She sleeps  with that book and now she has created her own book just I did.  
 
  
Eközben elkészült az Esztertől kapott Roses bloom képem. 

Meanwhile I have finished Eszter's lovely pattern the Roses bloom.

 

32-es lenvászonra készült, a megadott színekkel. A csavart rózsa és a kép alapja fáradt rózsaszín lenvászon, a keret hobby boltban kapható festve és kicsit öregbítve. Az eredeti SR monogramot kicseréltem a kicsi lányom nevének kezdőbetűire.

It was stitched on 32 count linen with the recommended threads. The frame is a simple one fom a hobby store and was panted and aged.

Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek! Jó öltögetést!
 Have a nice weekand and happy stitching!




2013. július 9., kedd

Tra-la-la


Tombol a nyár, Lili bárányhimlős, Rózi pedig a szokásosnál is kevesebbet alszik mostanság, úgyhogy csak távirati stílusra telik most tőlem. Rákattantam a bogyós mintákra, itt az újabb bizonyíték rá.







Minta: Tra-la-la 40-es lenvásznon
Fonál: DMC, Barbaral, Threadworx

2013. június 24., hétfő

Szívesen

Amikor utoljára Kata barátnőméknél vendégeskedtünk, akkor vittem ajándékba ezt a képecskét. Nagyon sokáig készült, még az indulás előtt is alakítottam rajta valamit, így nem volt időm fényképezni. Kata viszont sokkal szebb képeket készített róla. A minta Renate blogjáról való.