A következő címkéjű bejegyzések mutatása: SAL. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: SAL. Összes bejegyzés megjelenítése

2014. július 26., szombat


Hagyományörző SAL 7.-8. - Traditional Sampler part 7-8.

Itt tartok most, egészen közel a befejezéshez:






Kellemes, hűsítő hétvégét kívánok Nektek!

2014. június 1., vasárnap

Hagyományörző SAL 4.-6. - Traditional Sampler part 4-6.

Itt tartok most, igyekezve behozni a lemaradásomat:




Köszönöm a mintát Ildikó!

Kellemes hetet kívánok Nektek!

2014. február 27., csütörtök

Hagyományörző SAL 3. - Traditional Sampler Part 3.

 

Itt tartok most, készen a harmadik résszel.

I am finished with the third part of the SAL.


 

Kísérleteztem is egy kicsikét: avokádó héjával festettem meg egy darabka vásznat meg néhány csipkemaradványt. Gyönyörű vintage rózsaszínt kaptam, ahogy reméltem. Ezeket már a tavaszi mintákhoz tervezem felhasználni.

I made some experiment with avocado: I dyed a piece of linen and some laces whit it. I got nice vintage rose color, as I expected.


 

Legyen kellemes hétvégétek!

Have a nice weekend!

 

 

2014. február 18., kedd

 Újra itt!

Régen jelentkeztem már, igen sok dolog akadt az év elején, így nagyon kevés időm maradt hímezgetni. Tervem azért rengeteg, majd meglátjuk, mit sikerül kiviteleznem. Palkó-lapon indult egy csuda szép SAL, amiről semmiképp sem akartam lemaradni. Az első két részlettel elkészültem, természetesen kávéval festett 40-es vászonra készül a mű szürkés árnyalatú Barbaral  fonalakkal.


A másik nagy lélegzetvételű munka egy BBD minta (Mystery bonus), amit Barbara oldalán láttam meg először, és naná hogy szerelem volt első látásra! Természetesen nagyrészt az ő fonalaival tervezem kihímezni, egyelőre eddig jutottam...



Még Karácsonyra készült egy-két ajándék, amit nem mutattam - sajnos a nagy kapkodásban nem sikerült jó fényképet csinálni, pedig Maja mintájából helyes kis szütyő kerekedett. Köszi a mintát Maja!



Ez pedig egy csupa csipkedoboz akar lenni, amit az unokahúgnak készítettem.


Köszönöm, hogy bekukkantottál!

2013. november 12., kedd

Ever Blessed SAL - finished

Elkészültem az utolsó őszi hímzésemmel, Beth gyönyörű mintájával, mely az Ever Blessed címet viseli. Kávéval (már megint) festett 40-es vászonra hímeztem Barbaral és Chasin' Colors fonalakkal. Első pillanatban eldöntöttem, hogy egy kis szütyőt készítek belőle, szép narancsos árnyalatút. Na ilyen anyagot már nem kaptam, de szerintem így sem rossz a végeredmény, bár kicsit halvány lett (de nem annyira, mit amennyire a képeken tűnik). Bélésnek fehér flanelt választottam amit szintén megfestettem egy kicsit, ezután két filc tölgylevéllel díszítettem a legújabb szütyőmet.
Most már jöhetnek a karácsonyi projektek!

I finished my last autumn stitching: Beth's wonderful Ever Blessed design. I stitched on coffee dyed 40" linen with Barbaral and Chasin' Colors threads. I sewed a little bag - I love them so much! It is a bit pale (but not as pale as the photos show), but I couldn't find the right shade of linen in the whole town. Then I sewed two oak leafs on it to smarten a bit.  




Fonál: BarbaralCinnamon Dark, Double Coffee, Pewter Grey, Squirrel
Chasin' Colors  Cashew, Marmalade

Köszönöm a mintát, Beth!
Thank you for the pattern Beth!