A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Karácsony. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Karácsony. Összes bejegyzés megjelenítése

2016. január 6., szerda

Dobozkák

Még karácsonyra készültek, és némi késéssel de célba értek, így mutathatom őket.




 

2015. december 29., kedd


Ajándékok

Célba értek, úgyhogy megmutathatom őket.
A doboz mintáját itt találtam. 40-es, teával festett vászonra hímeztem Barbaral fonalakkal és csak egy kis piros farkasfoggal díszítettem.  Piros anyaggal és némi csipkével béleltem.






Pöttöm maradék anyagra került ez a pici minta, a kedvenc pöttyös anyagommal kiegészítve, szalaggal, farkasfoggal, piros hópihe gombbal és apró piros csengettyűkkel felcicomázva.





Valami tejesen más formának indult a fehér angyalkás pici minta, de egyszer csak szívvé alakult a kezeim között. Akkor aztán előkaptam az egyik natúr fa alapot és fehér farkasfoggal övezve ráragasztottam.
 

2015. december 25., péntek

Christmas blessings

Be kell valljam, még tavaly beleszerettem Eszter gyönyörű karácsonyi mintájára és nyomban ki is hímeztem. Csak zárójelben jegyzem meg, Eszter idei mintái is mind fantasztikusak.
Karácsony előtt végre formát is öltött a kis dísz, és hogy egész nap legeltethessem a szemem rajta, be hoztam az irodába, amit a kollégákkal kicsit kicsinosítottunk.

 40-es dióval festett vászonra Barbaral és Nina's Threads fonalakkal hímezve, a kedvenc pöttyös anyagomra rögzítve, fehér cengettyűkkel és apró fa csillaggal díszítve.

 A nagymamám szószos kiöntője új funkcióban.




Boldog Karácsonyt kívánok!

 

2015. január 7., szerda

 Még mindig Karácsony
Hímzésben gazdag, boldog új évet kívánok mindenkinek most, hogy végre kezdek kikecmeregni egy makacs nyavalyából. Ezért eddig nem is futotta erőmből a Karácsonyra készült, saját magam által alkotott ajándékokat és mütyűrüket megmutatni. Meglehet, hogy egyesek már unják a 'Karácsony Szelleme' ihletésű barkácsolmányokat, azok kérem lapozzanak :) De nálam egy darabig még ezek vezetik a slágerlistát. 



Sógórnőmnek készült a jövőbeli fehér fésülködőasztalára sok csipkével, horgolt kis terítővel, gyönggyel, gombbal és farkasfoggal ez a fém tárolódoboz. Örömömre nagy sikert aratott.




Ezt a hópelyhes díszt is apró ajándéknak szántam. A mintát a Pinteresten találtam, Kreinik fonállal és Mill Hill gyöngyökkel dobtam fel egy kicsit.

További szép hetet, sok egészséget kívánok mindenkinek!

2014. december 27., szombat

Elkészültek

És át is adtuk az ajándékok nagy részét, úgyhogy meg is mutatom őket szépen sorban. 
Kolléganőmnek készítettem ezt a festett, ragasztott csipkés-csajos fémdobozt és a hímzett díszt.






A mintát Carmela blogján találtam, fehérre festett csillag gombbal és szalaggal díszítettem. A  papír csillagokból a saját fánkra készítettünk díszeket.
További kellemes pihenést kívánok!

2014. december 24., szerda

Boldog Karácsonyt!



Békés, boldog Ünnepeket kívánok minden kedves olvasómnak!

 

2014. december 21., vasárnap

Karácsonyi dísz


Újabb apró ajándék készült el és már átadásra is került, ezért meg is mutatom.




A minta innen való. Barbaral Holly Berries fonalával hímeztem 40-es, dióburokkal festett vászonra. Eddig többnyire teával és kávéval öregbítettem az anyagaimat, de ősszel megszárítottam és elraktároztam egy kisebb adag dióburkot, kísérletezés céljából. Nagyon tetszik az eredmény, kellemes, mély tónusú barna színt kapott a fehér vászon, bár ezt a képek sajnos nem adják vissza teljesen. 
A konzervdobozból készült Mikulást a lányok kapták tavaly, ezek tartalmazták a Mikuláscsomagot. Ugye mennyivel aranyosabb az eldobható piros nejlonzacskóknál?

Kellemes karácsonyi készülődést kívánok!

2014. december 11., csütörtök

Készülődés
 
Belevetettük magunkat a díszítésbe, alkotásba, ajándékkészítésbe.
Adventi koszorúval az idén sem bajlódtam, a lányok úgyis hamar "átszabnák", ehelyett Rózival befőttesüvegekből és csipkékből készítettünk adventi mécseseket.
 

 


És hajtogattunk sok szép hópihét na meg jégvirágot, amiket a Pinteresten találtunk.
 
 


Modesztánál gyönyörű mintájú textilszíveket láttam, amik nyomban eszembe juttatták azt a darabka szívecskés anyagot, amit évekkel ezelőtt kaptam barátnőmtől és akkor hasonló terveim voltak vele. Csak valahogy elmaradt és réges-rég el is felejtkeztem róla. Egyik este előkotortam az anyagot és kis díszeket férceltem-tömtem belőlük. Jelenleg még az étkezőszekrény fogantyúit díszítik.



 
Jópár kisebb hímzés is türelmesen várakozik a végső formába öntésre, remélem legközelebb már azokat is meg tudom mutatni.

Kellemes hétvégét kívánok!

2013. december 18., szerda

Közeledik a karácsony- Christmas is coming


Bizony, és még rengeteg tennivalóm van. De koszorúra már nincs gondom, mert Belinda adventi játékában megnyertem Brigi kedves koszorúját. Kár, hogy az illatát nem tudom megmutatni.

Indeed, and I still have lots to do. But I don't have to make a wreath because I won a lovely one from Brigi, on Belinda's  game. 
 

 Ha már az illatoknál tartunk, készítettem pár hópelyhes díszt: 32-es pöttyös vászonra fehér fonállal. Fogtam egy marék illatos fűszert (fahéjat, csillagánizst, szegfűszeget, kardamomot) és kicsit összetörtem, majd a hópelyhekbe töltöttem, hogy kellemes illat lengje be a lakást.

I stitched some snowflake ornament on 32" linen with polka dots. Before I finished the snowflakes, I grabbed a handful of fragrant spices and smashed them. Then I put all the smashed spices into the ornaments and sewed them ready. They have lovely smell!
 



2013. december 3., kedd

Karácsonyi díszek - Christmas ornaments


Készítettem néhány díszt meg egy koszorút régi, megsárgult lapú könyvből. A doboz eredetileg piros volt, de sosem tetszett eredeti állapotában. Úgyhogy lefestettem és papírral, csipkével, na meg néhány filc hópehellyel díszítettem. Így már szívesen tárolom majd benne a hókiflit.

I created some ornaments and a whreat from old papers. The box was orogonally red and gold, but I never liked it. I painted and decorated with paper, lace and felt snowflakes. I can't wait to fill it with christmas cookies.


2013. november 22., péntek

Karácsonyi készülődés - Preparing for Christmas


Miután befejeztem az őszi mintákat - jaj de sok szépség maradt ki az idén! -, végre nekikezdtem a karácsonyi hímzéseknek. Elsőként ez az ajtódísz készült el, 32-es vászonra némi gyöngyözéssel és egy kis ünnepi szövettel körítve. A mintát még tavaly mentettem le valahonnan a Pinterest-ről.

Here is my firts Christmas project: the decoration to our front door. I stitched on 32" linen, the desig is from the Pinterest. 




Kellemes hétvégét kívánok nektek!   
Have a nice weekend!